Kompozitní Terasy Ideck - WPC

WPC terasy neboli terasy z dřevoplastu (WPC – Wood plastic composite) jsou vyrobeny z vysoce kvalitního a ekologického kompozitního materiálu s vysokou odolností a stabilitou.

Jedná se o kombinaci dřeva (60%) a polyetylenu o vysoké hustotě (30%), která je doplněna o ekologická aditiva (10%).

Kompozitní terasy iDeck je nový produkt vyrobený ze dřeva a bambusového vlákna, vysoko-hustotního polyetylénu (HDPE) a dalších přísad a pojiva. Vzhledem k vysokému obsahu vlákniny (60%) má výrobek nejen vysokou odolnost vůči měnícím se povětrnostním podmínkám, ale také se snadno zpracovává. Kompozitní desky IDECK mají vysokou odolnost proti vlhku, hmyzu, plísním, korozi, hnilobě a popraskání - takže výrobek může být bezpečně používán venku. Kompozitní desky nevyžadují povrchovou úpravu. Jejich instalace je snadná a jsou nenáročné na údržbu.

Jaké mají wpc terasy výhody?

Dřevoplastové terasy v posledních letech silně konkurují dřevěným terasám. Proč tomu tak je?

Minimální nároky na údržbu wpc terasy

Ve srovnání s dřevěnou terasou má wpc terasa minimální nároky na údržbu, a proto se také často (i když trochu nepřesně) označuje jako bezúdržbová terasa. Čištění od prachu a běžných nečistot se pochopitelně nevyhnete u žádné terasy či balkonu. Na rozdíl od dřevěných teras ale wpc terasy neztrácejí svou původní barvu, nešednou, a proto odpadá nutnost pravidelného natírání či impregnace.

Odolnost a dlouhá životnost wpc teras

Wpc prkna na terasu jsou odolná proti povětrnostním vlivům, plísním, dřevokaznému hmyzu i hnilobě a to jim zaručuje dlouhou životnost.

Bezpečný povrch wpc prken

Wpc terasy jsou bez třísek, mají protiskluzový povrch s jemným drážkováním a jsou tak zcela bezpečné i za mokra a pro chůzi na boso. Bez obav si na ní mohou hrát děti.

WPC desky na terasy mají široké možnosti využití:

 • pro venkovní terasy
 • v okolí venkovních bazénů či jezírek
 • na zahradní a parkové chodníčky
 • zimní zahrady
 • předzahrádky u restaurací
 • na balkony
 • schody
 • ploty (lze koupit i speciální wpc plotovky)
 • další stavby, kde se jinak běžně využívá dřevěných prken.

Jak probíhá montáž wpc terasy?

Montáž dřevoplastové terasy je poměrně snadná. Dřevoplastová terasová prkna se instalují na podkladní rošt pomocí spojek (klipů) skrytých v mezeře mezi prkny. Povrch wpc prken tedy není narušen vruty.

Pokud máte v podkladu pro wpc terasu větší výškové rozdíly, jde o vyvýšenou terasu nebo terasu v kopci, doporučujeme pro snazší a přesnější montáž wpc terasy využít rektifikační terče Buzon, do kterých se uchytí podkladní hranoly a které jsou výškově i sklonově nastavitelné a pomohou Vám tyto problémy snadno vyřešit.

Dodáváme také veškeré potřebné příslušenství, jako jsou wpc hranoly, wpc lišty, klipy (spojky), vruty apod.

Technické vlastnosti

Kompozitní krytina ze dřeva a plastu (kompozitní desky iDeck) je nový typ produktu vyrobený pomocí míchání bambusového a dřevěného prášku s HDPE (vysoko-hustotním polyetylénem) a dalšími chemickými přísadami, který se lisuje v jedinečném vysokotlakovém a vysokoteplotním zařízení. Z důvodu obsahu přírodních vláken má WPC nejen vysoký stupeň odolnosti vůči UV záření a povětrnostním vlivům, ale lehce se i opracovává. WPC má charakter vysoké odolnosti vůči vlhkosti, hmyzu, nezvětrává a nepraská - může se proto v rozsáhlé míře používat venku.

Krytina WPC je bezpečný, ekologicky zodpovědný, alternativní nový materiál, který díky svojí speciální výrobní metodě a vlastnostem nepotřebuje nátěr a lepidlo. Je to produkt ohleduplný k životnímu prostředí. Hlavní materiál, bambusový a dřevěný prášek, je odpad z nábytkářských závodů a další materiál je recyklovaný plast.

Rozměrové tolerance

Tloušťka
+/- 1 mm
Šířka:
/- 2 mm
Délka:
/- 5 mm

Krytina WPC není vhodná do uzavřených a vlhkých prostor bez ventilace vzduchu nebo do prostředí s velkými změnami teploty (například sauna).

Upozornění pře instalací

Způsob instalace je u tohoto produktu velmi důležitý. Nespravná instalace může způsobit snížení odolnosti anebo určité poškození produktu. Před instalací materiál zkontrolujte. Všechny poškození a chyby oznamte prodejcipřed instlalací. Začátek instalace zanamená, že klient vzhled a vlastnosti schválil. Instalaci svěřte profesionální montážní firmě. Na instalaci kompozitní terasy by měli spoluprovacovat více jak dvě osoby. Terasová prkna WPC nepoužívejte na sloupy, tramy, nosníky, podpěry nebo jiné nosné díly. Nedodržení pokynů zamená ukončení platnosti záruky.

Hlavní komponenty

 • WPC kompozitní iDeck Luna
 • WPC podkladní hranol Luna
 • Klipy + vruty
 • Startovací klip
 • Ukončovací lišty

Nářadí

 • Elektrická vrtačka
 • Pila na příčné řezání
 • Kladivo
 • Šroubovák

Uskladnění

Terasové prkna WPC Luna uskladněte v jejich původním balení, nelépe v dobře větraných zastřešených prostorech.

Instalace

Pozor: Elektrická vrtačka je na vrtání otvorů na šrouby v nosnících krytiny WPC, v kritině a bočních krytech nevyhnutelná. Otvory musí výt menší než průměr použitého vrutu.

 1. Zajištěte, aby byl podklad čisty, suchý, stabilní, pevný a hladký - sklon 2% zabezpečí správný odtok vody.
 2. Konstrukční hranoly by měly být uloženy na betonový podklad, aby se zajistil polehlivý základ - doporučujeme umístit hranoly tak, aby byly vodorovně se směrem odtoku. Zajistíme, aby se dodržela správná vzdálenost mezi hranoly: tato vzdálenost zavisí na tloušťce a šířce terasových prken (pro prkna 25 x 150 mm by měla být 30 cm). Při napojování konstrukčních hranolů musí být vzdálenost 5 -10 mm, aby se zabránilo rozpínaní. Od konce hranolu ke stěně nebo jinému pevnému dílu nechejte mezeru 5 - 10 mm.
 3. Po uložení všech hranolů na podklad zkontrolujte vodorovnost hranulů. Když vodorovnost není pravidelná, upravte jí vyplntě mezery mezi nosníkem a podkladem tenkými pláty anebo gumovými antivibračními podložkami.
 4. První terasové prkno připevněte na hranol startovacím klipem. V případě, že krytina se umísťuje na stěnu nebo jiný pevný díl, mezi terasovým prknem a stěnou nebo jiným pevním dílem by měla být mezera ninimálně 5- 10 mm.
 5. Ostatní desky připevněte pomocí plastových nebo nerezových klipů a nerezových vrůtu. Na styku 2 prken musí být 2 hranoly namísto jednoho (každý konec prkna musí mít jako oporu jeden hranol). Mezi konci dvou prken musí být mezera 5-10 mm (na rozpínání).
 6. Poslední desku připevněte na hranol pomocí nerezového vrutu.
 7. Připevněte okrajovou krycí lištukolem celé nainstalované terasy nerezovými vruty.

Údržba

1. Vodní skvrny

Když se po dešti vypaří voda, na povrchu čerstvě namontované krytiny zůstanou vodní skvrny. Je to dočasný jev, který sám zmizí po přibližně 1 - 2 měsících. Skvrny se dají očistit setřením povrchu ocelovou vlnou.

2. Bláto, prach, atd.

Krytinu doporučujeme pravidelně čistit, i když vypadá jako čistá. Předejde se tím nahromadění nečistot, které mohou způsobit plíseň. Nečistoty na krytině odstraňte čistěním pomocí teplé vody s mýdlem. V případě potřeby ji kartáčujte.

3. Rýhy, olejové skvrny, alkoholové skvrny, cigaretové skvrny, atd., které se těžko odstraňují z povrchu

Skvrnu zkuste opatrně odstranit pomocí ocelové vlny nebo brusného papíru. Potom povrch vykartáčujte a očistěte teplou vodou s mýdlem. Když chcete vyzkoušet produkt/metodu čistění/odstranění skvrn, doporučujeme nejdřív udělat zkoušku, zda produkt/metoda nezpůsobí žádné nežádoucí odbarvení.

Omezená záruka

Ke krytině kompozitní terasový iDeck poskytuje výrobce 10 let omezenou záruku na jakékoliv výrobní chyby, včetně závažného rozštěpení, prasknutí nebo poškození způsobeného hmyzem, plísní, korozí a hnilobou. Nesprávnou instalací platnost této záruky končí. Záruka se nevztahuje na problémy při dopravě, chyby při instalaci, nevhodné použití a údržbu, problémy s odbarvením, rozpínání/smršťování, deformaci, kazy desky nebo vnější poškození desky z důvodu nevhodné manipulace. Záruka se nevztahuje na změnu barvy, mírnou ztrátu barvy z přirozených důvodů. Záruka se nevztahuje na nesprávné použití, které nerespektuje osobitost produktu kompozitní terasový iDeck.